Endomondo končí. Jak převést data?

Možná se to dalo tušit, přesto to přišlo celkem náhle. Po občasných, poslední dobou spíše častějších, výpadcích, zpožděním zápisů do statistik a výzev je tu náhle oznámení, že Endomondo končí. Škoda. Byla to teprve a naštěstí má druhá aplikace a byl jsem spokojen. Zdarma laikovi vyhovovala, česky, po letech tam nedávno přidali i oblíbenou aktivitu – koloběžku. Ach jo. Aplikace nebude ke stažení po 31. 12. 2020, veškerá data smažou k 31. 3. 23021.

Endomondo končí

Endomondo končí

Přechod na Endomondo před lety byl docela horor, dnes to jde, konkrétně do doporučované aplikace MapMyRun velice jednoduše. Aplikaci MapMyRun si stáhnete z App store nebo, jako já z Google Play .

Po instalaci klasika. Bohužel tedy pro některé anglicky, ale samé známé pojmy. Prostě vytvoření účtu, pokud nemáte, je tam myslím i možnost přihlášení přes fb nebo Google, odsouhlasení spousty podmínek. Uvedení data narození, výšky, váhy.

Po pár minutách přijde, pokud bylo přihlášení pomocí e-mailu, kontrolní e-mail, potvrdit kliknutím na Verify nebo odkaz.

MapMyRun potvrzení registrace

MapMyRun potvrzení registrace

 

Účet tedy máme, co dál aby si člověk zachránil to co nasportoval a mohl se kochat, porovnávat a vzpomínat.

Přihlásit se do Endomonda na webu. Tam vpravo nahoře zvolit pod svým účtem Settings.

endomondo profil

endomondo profil

V další obrazovce vyprat Connect a MapMyFitness a kliknout na Connect.

 

Opět odsouhlacení podmínek a následuje zadání přihlašovacích údajů které jste si před malou chvílí vytvořili pro MapMyRun.

endomondo připojení

endomondo připojení

Neopomenout zaškrtnout Sync past workouts a čekat.

 

endomondo připojit

endomondo připojit

 

V mém případě, nesledoval jsem to neustále, ale ráno jsem měl data z Endomonda v aplikaci MapMyRun. Synchronizaci jsem spustil kolem 19 hodiny, než jsem šel spát tak stále nic.

 

Růstový hormon je považován za elixír mládí a zdraví. 100% přírodní stimulace vlastní tělesné produkce růstového hormonu, pomáhá nejen proti mnoha nemocem, ale i sportovcům

více informací

www.rustak.cz

To je celé, data zachráněna. Pokud chcete kompletní balík jako data. Pak je postup následující.

Spusťte aplikaci Endomondo a postupujte na více… Nastavení

endomondo více nastavení

endomondo více nastavení

Zvolte Centrum ochrany osobních údajů

endomondo osobní údaje

endomondo osobní údaje

 

a dále klikněte na Stáhni si své údaje. Pozor – v následujjícícm kroku budete vyzvání k zadání přihlašovacích údajů do Endomonda.

endomondo stáhni svoje údaje

endomondo stáhni svoje údaje

Zadáte přihlašovací údaje, potvrdíte, že chcete data a pak již jen čekáte. Dle zkušeností to trvá opět pár hodin.

endomondo čeká na stažení

endomondo čeká na stažení

A další možnost jak exportovat data z Endomonda do Excelu jsem popisoval v článku Endomondo – jak exportovat data do Excelu.

Nakonec ještě jedna, osobně nevyzkoušená možnost jak převést, synchronizovat, data, je pomocí https://tapiriik.com/ tedy služba která nabízí synchronizaci do 18 dalších.

 

Doplněno.

O export dat jsem žádal 4.11. kolem 14:30, potvrzení, že jsou k dispozici přišlo po 9. 11. 11:44. Tedy zhruba po pěti dnech, nával asi velký. Zajímavé, že žádost byla ze 4. 11., potvrzení je z 9. 11., ale podle titulní informace jde o data z 6. 11. Tedy pokud někdo mezitím něco nového natrénoval do Endomonda, bude mu to chybět.

Můj ZIP má zhruba za 4 roky velikost 107 MB, po rozbalení 1,63 GB. Obsah

 

Your User Data from 2020-11-06

Profile

   • /26974881.html

Weights

   • /1.json

Friends

   • /1.html

Workouts

  • /2016-02-06 22:37:50.0.json
  • /2016-02-06 22:37:50.0.tcx

Routes

 • /668135038.gpx
 • /668135038.json

Tedy profil, kde je jméno, přihlašovací jméno, narození, výška, obrázek, pak údaje o všech telefona na kterých jsem Endomondo provozoval, poslední přihlášení, IP adresa …

Dále jak je vidět, zaznamenané hmotnosti, pokud si je někdo zapisuje, přátelé – tam jméno, země a od kdy přítelství platí a pak následuje seznam zaznamenaných cvičení, vždy ve formátu json a tcx a jako poslední mám všechny uložené trasy jako gpx a json.

 

Růstový hormon pomáhá sportovcům

více informací

www.rustak.cz

 

 

Mohly by se Vám líbit články...

8 Responses

 1. Lenka napsal:

  Dobrý den, o stažení dat jsem zadala před týdnem. Do teď jsem žádný Link neobdrzela, pouze email, že na tom pracuji. Nainstalovala novou apku Myrunnapp, spojila s Endomondem. Bohužel mi nejde zaktivovat přenos historie, není to zelené, ale šedé…. Mám rám historii za 6 let…..můžete mi, prosím někdo pomoci? Děkuji.

 2. Petr napsal:

  Mám to stejně 😦

  • Petra napsal:

   Tak třeba je to jen přetížený,uvidíme, zatím jsem to aspoň stáhla do PC…a byla jsem teď poprvé s novou aplikací a vypíná se mi, tak to musím prozkoumat.

   • Karel napsal:

    Mám to také tak. Sice zapnuté, ale stále šedé. Data mám také stažena v PC a mobilu jako zip. Zatím se mi nepodařilo je nahrát.
    Pokud se vám nová apka vypíná, pak je asi potřeba nastavit někde u baterie, aby apka nešla do úspory. Já to mám v „nastavení“ pak „baterie a výkon“ pak „aplikace a úspora bat“ vyberu příslušnou aplikaci a u ní nastavím „žádné omezení“. Je to na Xiaomi redmi 6. Třba vám to pomůže.

    • Petra napsal:

     Děkuji!

    • Petra napsal:

     Tak hlásím, že data se mi přenesla, i když jsem měla to tlačítko synch celou dobu šedivé👍jupiiii! A opravdu jsem u aplikace měla nastavenou úsporu baterie, tak snad to pomůže, když jsem to zrušila…

     • Karel napsal:

      Děkuji, také hlásím, že mám historická data připsaná. Asi to chtělo jen čas. Přeji, ať vše slouží, jak má.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *