Ekologické balení

Pořídil jsem si nové bluetooth sluchátko. Deklarovaná hmotnost, podle specifikace výrobce – 8,0 gramu. Nechal jsem si ho doručit na odběrné místo, když jsem vyrazil, jak jinak než na koloběžce, říkám si, mám si brát brašnu na řidítka nebo vyrazit jen tak. No dobře, že jsem si vzal brašnu. Tak malá věc jako bluetooth sluchátko a prodejce mi předal plastovou krabici cca 7x12x25 cm.

Balení mělo celkem 145 gramů.

Plantronics M70 v originálním balení

Plantronics M70 v originálním balení

Plastový obal – hmotnost 63 gramů.

Plantronics M70 plastový obal

Plantronics M70 plastový obal

Papírový obal 28 gramů.

Plantronics M70 papírový obal

Plantronics M70 papírový obal

Návod, to je ta tenčí část, bezpečnostní pokyny, to je ta větší hromada papíru, celkem 28 gramů

Plantronics M70 návod a bezpečnostní pokyny

Plantronics M70 návod a bezpečnostní pokyny

 

Sluchátko a USB kabel 23 gramů. Takže to oč jde tvoří nejmenší hmotnost z toho všeho co si člověk z obchodu odnese.

Plantronics M70 sluchátko a USB kabel

Plantronics M70 sluchátko a USB kabel

Ano, počítáte správně, součet jednotlivých položek obalu nedává původně navážených a zmíněných 145, ale jen 142 gramů. Asi nepřesnost váhy, je to přeci jen obyčejná kuchyňská z Lidlu a při vaření je tak nějak jedno jestli dá člověk 110 nebo 112 gramů cukru. Ovšem fakt, že objem a hmotnost obalů několikanásobně převyšuje objem a hmostnost samotného výrobku, ta zůstává.

145/8 je zhruba 18x

Jako podobné zlo vnímám blaní SD karet, tam ještě horší o to, že se obvykle nejde ke kartě dostat bez použití nože či nůžek. Člověk dostane kus tvrdého plastu cca 8×15 cm, uvnitř papírový karton a kdesi uprostřed leží karta 11x15x1 mm.

A koho by snad zajímalo jak sluchátko Plantronics M70 funguje, tak jsem to popsal v recenzi a přehledu všech sluchátek která jsem vlastnil.

You may also like...

1 Response

  1. 13.10.2018

    […] Konečně tedy něco o novém bluetooth sluchátku Plantronics M70. O celkem nesmysleném balení jsem se zmínil v článku Ekologické balení. […]

%d blogerům se to líbí: